ضرورت رفع مشکل بخش خصوصی با بانک‌ها

برای رفع مشکل بخش خصوصی با بانک‌ها مقرر شده است که استانداران با همکاری بانک مرکزی کارگروهی متشکل از ۵ نفر خبره بانکی را تشکیل داده و دستورات لازم برای اعطای پول به کارخانه‌ها توسط بانک‌ها در این کارگروه داده شود.

 

نادر قاضی‌پور، با اشاره به قوانینی که در مجلس به منظور حمایت از تولید تصویب شده بود اظهار کرد: مجلس چند قانون ازجمله رفع موانع تولید، فضای کسب و کار و قانون حداکثر استفاده از توان داخلی در راستای حمایت از تولید داخلی را تصویب کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مشکل بخش خصوصی با بانک‌ها است و در همین راستا اخیرا طرحی در مجلس تصویب کردیم و دو ماده ۶۱ و ۶۲ به قوانین رفع موانع تولید اضافه شد و اختیارات را به استانداران واگذار کرده‌ایم به گونه‌ای که استاندار با همکاری بانک مرکزی یک کارگروه ۵ نفر خبره بانکی انتخاب می‌کند.

وی افزود: اگر این کارگروه تصویب کرد که به یک کارخانه‌ای توسط بانک پول داده شود، بانک موظف است که به آن کارخانه پول بدهد و اگر بانک پول به کارخانه ندهد باید دلایل کافی برای این کار خود داشته باشد در غیر این صورت باید به دستور کارگروه عمل کرده و پول را به کارخانه مورد نظر بدهد.

قاضی پور گفت: هرگونه مسدودی بانک‌ها خلاف قانون است و به عنوان مثال بانک نمی‌تواند ۵ میلیون وام بدهد و ۲ میلیون آن را ندهد و نزد خود قرار نگه دارد در حالی که سود آن را می‌گیرد و باعث می‌شود نرخ بهره بانکی ۴۰ درصد شود.

منبع خبر : تجارت نیوز