قیمت اغلب سکه های طلا و دلار آمریکا در بازار آزاد افزایش یافت

قیمت اغلب مسکوکات طلا در معاملات بازار آزاد تهران امروز (یکشنبه) رشد کرد به شکلی که قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۶۰ هزار ریال افزایش به ۱۵ میلیون و ۸۳۰ هزار ریال رسید

 

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با افت ۱۰ هزار ریالی در معاملات امروز به ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال رسید و هر نیم سکه با ۲۵ هزار ریال رشد هفت میلیون و ۶۴۰ هزار ریال فروخته شد.
فعالان بازار سکه هر ربع سکه را با ۲۰ هزار ریال ۴ میلیون و ۸۸۰ هزار ریال و هر سکه گرمی را با ۱۰ هزار ریال افت ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار ریال عرضه کردند.
در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا به دلیل تعطیلی بازارها در محدوده یک هزار و ۳۲۳ دلار و ۴۹ سنت باقی ماند اما هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار ایران با ۱۰ هزار و ۳۹۰ ریال رشد یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۱۰ ریال قیمت گذاری شد.
در بازار ارز، امروز تنها دلار آمریکا افزایش قیمت داشت و با رشد ناچیز ۱۰ ریالی ۴۴ هزار و ۹۳۰ ریال به خریداران عرضه شد؛ هر یورو ۲۰ ریال عقبگرد داشت و ۵۶ هزار و ۱۱۰ ریال به فروش رفت و پوند انگلیس با ۴۴۰ ریال کاهش به ۶۸ هزار و ۵۶۰ ریال رسید.
درهم امارات نیز با کاهش ۱۷۰ ریالی ۱۳ هزار و ۴۰۰ ریال به خریداران عرضه شد.
در سامانه نظارت ارز (سنا) نرخ هر دلار آمریکا ۴۴ هزار و ۹۵۶ ریال، هر یورو ۵۶ هزار و ۲۰۴ ریال و درهم امارات ۱۲ هزار و ۸۸۹ ریال اعلام شده که بیانگر میانگین نرخ فروش آنها در صرافی های مجاز سراسر کشور است.

منبع خبر : ایرنا